Zajímavé projekty
A. Projekt 72 hodin
Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již od roku 2012. Kdykoliv během těchto 72 hodin (předem stanovený termín) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.
Do projektu je samozřejmě možné se zapojit i jakkoliv jinak. Například vymyslet úklidovou akci, zazpívat seniorům, či natřít autobusovou zastávku. Nápadů je mnoho, a ne vždy se k nějakému kroku rozhoupeme, projekt 72 hodin je vhodnou příležitostí, jak udělat to, na co se už dlouho chystáte …
Kdo a jak se může zapojit?
Projekt je určen dětem i rodičům, mladým lidem, neziskovým organizacím, ale i neformálním skupinám a jednotlivcům, zkrátka všem, kteří podporují myšlenku dobrovolnictví a není jim cizí nezištně pomoci druhým, nebo svému okolí.
Vymyslete s kamarády projekt, který vás bude bavit, zlepší vaše okolí, pomůže lidem kolem vás, nebo jen někoho potěší.
Více info na: 72hodin.cz
B. Popálky
Vedle řady jiných činností, které pro popálené společnost Popálky dělá, v roce 2015 uspořádala veřejnou sbírku formou prodeje náplastí na popáleniny od společnosti Mölnlycke Health Care, která tyto náplasti poskytla jako dar. Do sbírky se zapojily desítky sborů především z Kraje Vysočina a Královéhradeckého kraje a zaměstnanci společnosti Požární bezpečnost s. r. o. Díky jejich obdivuhodnému přístupu a nasazení byla vybrána úctyhodná částka 318 410 Kč.
Pojďte se zapojit do pomoci popáleným a prokažte sílu a odhodlání vašeho sboru!
Sami zvolte, jakou formou a při jaké příležitosti budete náplasti prodávat – jiné sbory realizovaly sbírku například při preventivní akci pro veřejnost, při pořádání závodů nebo si náplasti koupily pro svoji osobní potřebu do domácí lékárničky a do lékárniček v hasičských vozech. Prodejní cena je 50 Kč.
Více info na: popalky.cz
C. Květinový den
Český den proti rakovině je nejstarší sbírka v ČR, která se pravidelně koná již od roku 1996. Sbírka má každý rok zvolené hlavní téma. V roce 2019 bylo hlavní tématem například Nádorové onemocnění plic. Spolu s ročníky se mění i barva stužek kytiček. V roce 2019 byla barva například meruňková.
Minimální prodejní cena (příspěvek za kytičku) je 20 Kč. Zapojit se může i Vaše SDH či kolektiv mladých hasičů. Pokud máte chuť pomáhat aktivněji nebo nepotkáváte ve svém okolí žádné prodejce, staňte se dobrovolníkem pro příští ročník sbírky!
Více info na: denprotirakovine.cz
D. Recyklujte s hasiči
Sbor dobrovolných hasičů registrovaný v programu Recyklujte s hasiči organizuje sběrnou akci a za sesbírané elektrospotřebiče dostává finanční odměnu.
ELEKTROWIN a.s. je neziskově hospodařící společnost založená výrobci velkých a malých domácích spotřebičů pro společné plnění povinností vyplývajících z platného zákona o odpadech. Zajišťuje zpětný odběr, oddělený sběr, zpracování, využití a odstranění elektrospotřebičů.
Registrační formulář naleznete na webové stránce: recyklujteshasici.cz
Po odeslání registrace od společnosti obdržíte do 10 dní balíček se třemi bagy (vak na malé spotřebiče), plakáty, cedulku pro označení místa zpětného odběru elektrozařízení. Pak už můžete sami zorganizovat svou první sběrnou akci.
Více info na: recyklujteshasici.cz
E. Junior Univerzita dobrovolného hasiče
Nově od letošního roku při splnění minimálního počtu 30 žáků bude otevřena Junior Univerzita v Českých Budějovicích. Případné zájemce, prosím o zaslání přihlášky nejpozději do 31.10.2020 na e-mail: hrubesova(at)hvp.cz a také na marekstudlar(at)gmail.com.
- nabídka studia Junior Univerzity dobrovolného hasiče (128,6 KiB) - stáhnout (104x)
- přihláška studia Junior Univerzity dobrovolného hasiče (144,2 KiB) - stáhnout (105x)
- studijní řád Junior Univerzity dobrovolného hasiče (171,6 KiB) - stáhnout (101x)